Колорит Гуцульщини - 3 дні

Залишіть відгук про цей товар першими

1 170 грн.
Оновлено 04-2017

Короткий огляд

Мальовничі Карпати на весні, цікаві екскурсії, весела компанія - запорука гарних свят! Проведіть травневі вихідні з нами у цікавому та приємному турі!

Колорит Гуцульщини - 3 дні
 

«Колорит Гуцульщини» (3 дні)

Виїзд: 30.04-02.05 (травневі свята)

 

Картинки по запросу музей-хата ТРЕМБІТАРЯ Миколи Ілюка

 

1 день

Виїзд о 5:00 год з м.Хмельницького

(Маршрут: Хмельницький – Кам’янець-Подільський – Коломия – Верховина – Яремче – Тернопіль – Хмельницький).

м.Коломия - місто коломийок, одне з найгарніших міст Галичини, з чудовою сецесійною забудовою центральної частини міста.

Музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття (екскурсія по музею) - У музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ми побачимо унікальні за красою речі - кераміку, різьблені вироби з дерева, прикрашені народними візерунками шкіряні пояси і сокири-бартки, традиційні гуцульські килими, народні ікони - всього не перелічити.

- Обід (вільний час).

 

- Музей «Писанка» (факультативно) - рекомендуємо відвідати візитівку Коломиї - унікальний і єдиний в світі Музей писанкового розпису, він знаходиться в найбільшому яйці в світі (13,5 м) і має експозицію з 12 000 експонатів з різних областей України та інших країн світу.

 

Картинки по запросу коломия музей писанки

- с.Шешори (Сріблясті водоспади). Гуцульське село, яке простягнулось на кілька кілометрів впродовж гірської річки Пістеньки, відомої своїми водоспадами, які називають Срібними. Шешорський Гук – є один із самих гарних водоспадів в Карпатах.

- Найстаріша церква Гуцульщини в с.Пістень. Дерев’яна п’ятизрубна церква Успіння Богородиці – перлина гуцульського зодчества. Одна з найстаріших в Україні дерев’яна церква Успіння Пресвятої Діви Богородиці (1600 р.). Згідно із легендою, селище було засноване монахами. Церква побудована між двох величезних крутих ущелин на горі Писаревій.

 

- "Маєток Святого Миколая" (с.Пістень). Тут відкрито перший будиночок комплексу "Маєток Святого Миколая", де він разом зі своїми помічниками працює без вихідних цілий рік, а 19 грудня запрягає коней і на санях виїждає з Маєтку, щоб розвести дітям подарунки. Тут можна всім, в тому числі й дорослим, трішечки поринути в казку, Вас гостинно запросить сам господар, покаже свою приймальню, спальню, музей новорічно-різдвяної іграшки. Святкові листівки, різнобарвні ліхтарики та багато ялинкових іграшок прикрашають кімнату. Тут можна побачити, як люди з дівніх часів вітали одне одного з Різдвом Христовим та Днем Святого Миколая, Іграшкові Діди Морози та Санта Клауси зайняли цілу полицю. Вони були виготовлені в різних країнах світу і надіслані до Маєтку в подарунок.

 

- поселення в готелі зі зручностями в номері (Косівський р-н).
- вечеря.
- вільний час, можливо замовити: баню та чани.

 

2 день

Сніданок

Косів. Це місто ще називають “Ворота Карпат”, а також столицею декоративно-прикладного мистецтва України, бо саме в Косові і районі живуть і працюють тисячі народних майстрів, які продовжують давні ремісничі традиції. Візитною картою міста є знаменита на весь світ косівська кераміки, видатні гончарі запрошують Вас на її виробництво, де можна побачити процес її виготовлення та купити за цінами виробника.

 

Сувенірний ринок. Запрошуємо Вас на найвідоміший гуртовий базар виробів народних майстрів в Україні. На ньому Ви зможете придбати безліч гуцульських виробів: вишиванки, ліжники, гончарні вироби, вироби з дерева, одяг, сири, вироби з лози та 1 000 000 інших речей, більшість з яких продають самі майстри. Ціни в два-п’ять разів дешевші чим на інших базарах України.

с.Яворів. Українське село, яке по праву рахується столицею давнього гуцульського ремесла – ліжникарства.

Ми відвідаємо майстра, якій розкаже та покаже нам, як виготовляються ці м’які та пухнасті вовняні вироби, а також дозволить усім бажаючим йому допомогти. Це унікальна можливість наблизитися до традицій гуцулів, поспілкуватися з місцевими мешканцями та придбати собі подарунок на пам'ять по цінах виробника. Ліжник — плетений руками виріб з овечої шерсті. Гуцульські ліжники використовується як ковдра, покривало, килим, ним застеляють лавки, бричкі, санки, взимку вкривають коней. Ліжник дуже теплий та має цілющі властивості. Виставка виробів із овечої вовни на продаж (шкарпетки, рукавиці, ліжники, гобелени, килими, безрукавки).

 

- «Валило» - гуцульська пральна машина або карпатське джакузі, де ліжник під дією води стає міцним та пухнастим. Ознайомлення з валилом.

Форельне господарство (риболовля) / Обід - комплекс ставків, які призначені для ловлі форелі. А також Вашу власноруч свіжо виловлену форель, приготують в місцевій колибі. Обід зі страв гуцульської кухні.

 

Майстер-клас по кераміці. Косівська майстриня традиційної гуцульської кераміки: майстер-класи, виготовлення та продаж. Ми побачимо, як народжується справжня гуцульська кераміка, як під руками майстра оживає і набуває форми шматочок глини, як гончарні вироби стають такими яскравими і неповторними. А найсміливіші зможуть навіть самі сісти за гончарний круг!

Картинки по запросу косівський розпис

- вільний час в місті Косів. Виїзд в готель.
- вечеря.
- вільний час, можливо замовити: баню та чани.

 

3 день

- Сніданок. Виселення з готелю, виїзд.

с.Криворівня. Легендарне село, “Українські Афіни” - великий культурний центр Гуцульщини, де любили відпочивати видатні українці І.Франко, Леся Українка, М.Коцюбинський, та ін. При бажанні можна завітати в хату-музей І.Франка, куди він часто приїжджав на лікування.

Мальовнича Криворівня сподобалася І.Франку, М.Грушевському, Г.Хоткевичу, М.Коцюбинському, І.Трушу і десяткам інших видатних діячів і очевидно сподобається і Вам.

 

"Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини" в с.Криворівня, який ознайомить гостей краю з етносоціальною системою Гуцульщини (або по простому “з чого колись жили гуцули”), його архаїчними складовими: збиральництвом, мисливством і рибальством, пастушим полонинським господарством, дерев'яною архітектурою і будівництвом, гірськими  лісорозробками та лісосплавом, керамікою, мосяжництвом, чинбарством, бондарством, та ін.

Картинки по запросу "Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини" в с.Криворівня Картинки по запросу "Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини" в с.Криворівня


- Огляд справжньої гуцульської «хати-гражди», у 1964 р. хату-гражду було використано під час зйомок кінофільму «Тіні забутих предків».

- Відвідання найстарішої  церкви  на  Верховинщині – Церкви  Пресвятої  Богородиці 1719р., в якій бувають  представники  різних  християнських конфесій.  Це духовний культурний оазис, де людська душа наповнюється творчою енергією. Тут є особлива благодать Божа, її відчувають люди під час молитов, отримують зцілення фізичне, заспокоїння душі, освітлення розуму. За свої 300 років церква ніколи не була зачинена.

 

В церкві познайомимося з отцем Іваном Рибаруком. Слова отця Івана пробуджують, змінюють і залишаються надовго, вони ще довго звучатимуть у Ваших серцях.

Верховина, яка повністю виправдовує свою назву, тому що тільки нижня його частина знаходиться на висоті 620-640 м над рівнем моря, а решта – ще вище у горах. Це етнографічний центр Гуцульщини, колишнє Жаб’є, що розкинулося на берегах славетної річки Чорний Черемош, окрім мальовничих карпатських панорам має й багато інших принад для вибагливих туристів.

Музей гуцульської магії. Експозиція створена для презентації місцевих традицій та діяльності гуцульських чародіїв — мольфарів, знахарів тощо. Зокрема експонується інвентар, який використовують цілителі для створення зілля чи замовляння, щоби допомогти людям. Дізнаємось про уміння карпатських мольфарів і знахарів, як розігнати хмари, припинити дощ чи, до прикладу, вилікувати рак настоянкою з гадюки. У музеї можна ознайомитися з практикою двох найсильніших мольфарів — Андрія Атаманюка (Ґоя) та Михайла Нечая.

 

- Обід зі страв гуцульської кухні.

- Найцікавіша музей-хата ТРЕМБІТАРЯ Миколи Ілюка. На висоті 700м. над р.м. біля ошатної дерев’яної хати, нас зустрічає в гуцульській одежі грою на трембіті – Заслужений працівник культури України Микола Ілюк. Звук трембіти, який ввібрав в себе і чари гір і Карпатську незвідану силу громовиці заворожує всіх. Гостинно запрошує Микола Ілюк гостей до своєї хати-музею, де відтворено старовинний побут гуцулів. Музей багатий на гуцульську одежу та народні музичні інструменти.

Картинки по запросу музей-хата ТРЕМБІТАРЯ Миколи Ілюка

Після екскурсії кожен бажаючий може вдягнутися в національний одяг та сфотографуватися на фоні Верховини, гори Магура, Чорногірського хребта чи під смерічками з грибочками на царинці в пана Миколи. Маленьким відвідувачам теж цікаво, бо вони грають, вдягаються в маленьких гуцуликів, а ще розглядають та годують кроликів, кізоньку – це їм найцікавіше. І вражень їм вистачає надовго.

Гуцульська броварня. А пивоманам особливо смакуватиме живе пиво “Верховина”, що зварене із якісного баварського солоду та хмелю на кришталевій карпатській воді. Тут можливо спробувати та придбати 4 сорти пива карпатського та верховинські настоянки.

 

Ворохта. Де ми зможемо оглянути гуцульські церкви XVIII-XIX століття, кілька десятків австрійських та польських вілл, унікальні австрійські залізничні мости-віадуки, побудовані більше ста років тому руками полонених італійців, та шедевр спортивної архітектури – комплекс трамплінів для стрибків на лижах, що діє цілий рік. Для бажаючих працює канатно-крісельний витяг, а також ринок сувенірів.

- виїзд в Хмельницький / Тернопіль (орієнтовне прибуття в 23 год). Туристів з Кам'янець-Подільського відвозимо на Автовокзал, в 23:50 автобус сполученням Хмел.- Кам'янець.

 
Вартість: 1170 грн (проїзд, проживання, страхування, 2-ох раз. харчування)
Туристичне обслуговування: 80 грн
У вартість не входить: вхідні квитки, обіди.
 

 

Вхідні квитки:
- Музей Гуцульщини: загальний - 40 грн./ос., дитячий - 15 грн./ос.
- Музей "Писанка": загальний - 25 грн./ос., дитячий - 10 грн./ос.
- Майстер-клас по кераміці та екскурсія: загальний - 20 грн./ос., дитячий - 15 грн./ос.; Майстер-клас на гончарному кругу: загальний - 65 грн./ос., дитячий - 50 грн./ос.; Розмальовування готових виробів: від 10-40 грн.
- Маєток Святого Миколая: загальний - 5 грн./ос.;
- Яворів, екскурсія-показ по ліжникарству: загальний - 25 грн./ос.
- Музей старожитностей Гуцульщини: загальний - 15 грн./ос.;
- Музей-хата Трембітаря Миколи Ілюка: загальний - 20 грн./ос., дитячий - 15 грн./ос.;
- Музей гуцульської магії: загальний - 20 грн./ос.;
- Підйомник Ворохта: загальний - від 20 грн./ос.;
 
* вартість вхідних квитків вказана на 07.03.2017р.

 

_____________________________________________________

Менеджер відділу Тури по Україні з радістю допоможе Вам у організації, замовленні, бронюванні даного туру, відповість на запитання щодо подорожі або запропонує вигідні та достойні альтернативи! Чекаємо на Ваші запитання в он-лайн чаті, за телефонами (067) 383-26-11, у Хмельницькому (0382) 707-608, у Києві (044) 383-60-63, skype: info.maptour, ICQ  602520400, e-mail:info@maptour.com.ua
 

Ваш відгук:

Колорит Гуцульщини - 3 дні