Туреччина

Туреччина

 

Якщо і можна якесь місце назвати пупом Землі, то це саме Туреччина. Історія всіх народів і цивілізацій, які залишили помітний внесок у світовій історії, пов'язана з цією країною. Вона була частиною імперій хеттів і ассірійців, Олександра Македонського і Риму, монголів і візантійців, сельджуків і османів.

Дивно, як багато подій, що вивчалися на шкільних уроках історії, проходили саме на території Туреччини. Ковчег біблійного Ноя причалив до гори Арарат, Геракліт учив: «все тече, все змінюється», Геродот з Галікарнас писав перший історичний трактат, а Фалес Мілетський створював основи античної філософії. У Туреччині історія тісно переплітається з міфами і легендами: Беллерофонт бився з огнедишною Химерою, ахейці осаджували Трою, вздовж чорноморського узбережжя Ясон плавав за золотим руном, а на березі в бочці жив філософ Діоген; Олександр Македонський рубав Гордіїв вузол, а Марк Антоній крутив роман з Клеопатрою. Тут вчили апостоли і християнські святі: Василій Великий, Святий Миколай і Святий Георгій, а пізніше хрестоносці прокладали свій шлях до Святої Землі. Географічне розмаїття Туреччини дивує нітрохи не менше: ласкаві моря і засніжені гірські вершини, безкраї степи і соснові ліси, мляві пустелі і кристально-чисті озера. Туристам є де розвернутися. За один день можна покататися на гірських лижах, поплавати в теплому морі і помилуватися заходом на тлі античних руїн.

І найголовніше, Туреччина - дуже гостинна країна. Це відчувається в усьому, починаючи з можливості приїхати без візи закінчуючи наполегливими запрошеннями від абсолютно незнайомих людей зайти на чашку чаю. У Туреччині гостинність не є привілеєм або професією, це природна якість практично для кожного жителя країни. Сподіваюся, що ви й самі легко в цьому переконаєтеся.

 

  79 шт.
  Таблиця  Список 
  на сторінці
  Сортувати у порядку збільшення
  Сторінка:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4